KIEDY REMONT LUB BUDOWA DOMU CIĘ PRZERASTA I MASZ JUŻ DOSYĆ. KILKA PORAD JAK UNIKNĄĆ WPADKI PODCZAS WYKONYWANIA PROJEKTU.

Weź głęboki oddech i pomyśl o tym, że prawie każdy podczas remontu czy budowy domu przechodzi lekkie załamanie nerwowe (czasem cięższe, zależy od przypadku). Powodów może być wiele, poniżej je opiszę i spróbuje w ten sposób uchronić Cię przed niektórymi.

PRZYSZEDŁ NIE TEN MATERIAŁ CO TRZEBA ALBO DOSTAWA SPÓŹNIA SIĘ KOLEJNY TYDZIEŃ?FACHOWIEC OD REMONTU PRZECIĄGA TERMINY?MEBLE/LAMPY KTÓRE SOBIE WYMARZYŁEŚ W PROJEKCIE SĄ ZA DROGIE?MIELIŚCIE SIĘ WPROWADZIĆ NAJPÓŹNIEJ NA WIELKANOC A ZBLIŻA SIĘ BOŻE NARODZENIE?FACHOWIEC PROSI O DODATKOWĄ KASĘ?

Moja rada? Głowa do góry! Nie daj się!

1
KOSZTORYS TWÓJ NAJLEPSZY PRZYJACIEL.
Po pierwsze nie daj się zaskoczyć niespodziewanymi wydatkami. Zanim rozpoczniesz budowę/remont przygotuj dokładny kosztorys. Poproś o pomoc fachowca z którym planujesz współpracować lub poproś o wykonanie kosztorysu architekta wnętrz jeśli z takowym planujesz działać.

2
CZAS CZASEM DZIAŁA NA TWOJĄ KORZYŚĆ.

Nie daj się po raz drugi! Jeśli nie stać Cię teraz na wymarzony mebel, lampę, czy grafikę…może warto poczekać i kupić „to coś” za rok/2 lata? Czas szybko płynie nie warto rezygnować ze swoich marzeń.

3
UMOWA TO TWÓJ BODYGUARD.
Nie daj się architektowi/ekipie remontowej ani sklepom.
To powinna być naczelna zasada przy współpracy z kimkolwiek podczas remontu. ZAWIERAJ UMOWY! Najlepiej takie, które dokładnie określają
a-terminy
b-ceny produktów, koszt robocizny, itp
c-zakres pracy (pamiętaj o tym punkcie nawet w przypadku sklepu z którego zamawiasz np kafle, to ważne aby określić kto płaci za transport).
4
PAMIĘTAJ O CELU.

Ostatni punkt. Nie daj się chandrze. Pamiętaj, że już za chwilę wprowadzisz się do swojego domu. Obudzisz się w swoim łóżku, wypijesz kawę i zaczniesz nowy dzień w wymarzonych wnętrzach. Choć dziś może się to wydawać odległa przyszłość to uwierz mi przeszłam już ok 70 remontów i budów domów. Pracuję w swoim zawodzie ładnych parę lat. Każdy miał podobne problemy i również każdy kto już zamieszkał w swoich 4 kątach zapominał lub śmiał się ze wszystkich „akcji” podczas remontu.