– M O D E R N & C O S Y –

Projekt wnętrz domu rozpoczeliśmy od długich rozmów o tym jak żyją przyszli domownicy. Co lubią jeść, jak huczne wyprawiją imprezy i jakie mają hobby. Prawdopodobnie rozmawialiśmy jeszcze o masie innych spraw, jednak te które opisałam stały się dla mnie podstawą do projektowania.

Kreowanie przestrzeni dla 3 osobowej rodziny w której każdy ma silną osobowość i poczucie estetyki to nie lada wyzwanie. Cieszę się, że znaleźliśmy wspólny język i zaprezentowane wizualizacje zostały wykonane zgodnie z projektem w skali 1:1.Serce rośnie kiedy po 3 latach od rozpoczęcia współpracy z Klientami mogę wejść do domu i poczuć się tak jak bym chodziła w modelu 3d.
Projekt obejmuje parter i piętro, po kolei wiatrołap, korytarz, 2 łazienki, salon, sypialnie, kuchnię. Wszystkie strefy były tak projektowane aby wchodząc do pomieszczenia czułosię, że stanowi integralną część jednego projektu i jednocześnie każdy pokój, przestrzeń jest tutaj z innej bajki. Dużą wagę przykładaliśmy do detalu, do tego aby materiały płynnie się przenikały, ale miały swój harakter…bez nudy. Zapraszam do zapoznania się z projektem – MODERN&COSY-


Powyżej dolna łazienka, która była wyzwaniem, bo w małej przestrzeni musieliśmy ulokować prysznic, wc, umywalkę. Na ratunek przyszedł nam pomysł ze składanymi drzwiami, które na codzień nie zabierają niezbędnej przestrzeni wnętrza.

Korytarz z przeszklonym przejściem do wiatrołapu (konstrukcja stalowo szklana) i schody na stalowej wandze z dębowymi stopniami i szklaną barierką).

Sypialnia to pomieszczenie, które miało być „potraktowane” zupełnie inaczej niż reszta projektu wnętrz domu. To panować miał intymny klimat. Wyciszona kolorystyka i to coś..To nie było łatwe zadanie ponieważ sypialnia mieści się na poddaszu, gdzie skosy mocno wchodzą do wnętrza pokoju. Myślę, że prze użycie częściowo zamalowanego sufitu i skosu udało nam sie pokonać ten rozpraszający element:)

Romantyczna i delikatna w kolorystyce górna łazienka jest miejscem odpoczynku i relaksu dla całej rodziny. Ulokowana przy sypialniach posiada wannę, prysznic i elementy przyrody które otulają użytkowanika. Po długim dniu w pracy przyjemnie musi być odpoczywać w takim salonie kompielowym.
Podsumowując projekt wnętrz tego szczególnego domu był fantastyczną przygodą dlatego, że każde pomieszczenie ma tu swój inny, odrębny klimat. Otwierając drzwi za każdym razem wchodzisz do innej bajki. Nie planowałam tu w sposób mechaniczny, np kafli do łazienek, kuchni i wiatrołapu tych samych…o nie tu bawiliśmy się każdym szczegółem. Jestem wdzięczna swoim inwestorom za zaufanie i świetny kontak nawet po kilku latach od zakończenia projektu wnętrz.