LUXURY BEDROOM & BATHROOM

Celem projektu było stworzenie luksusowej sypialni otwartej na łazienkę, czy raczej salon kąmpielowy. Co rozumiem przez pojęcie luksusowa przestrzeń? To takie miejsce, gdzie czujemy sie zrelaksowani, gdzie wszystkie elementy wnętrza są zaplanowane tak, by wygodnie się nam z nich korzystało. To na co stawiamy ogromny nacisk w naszej pracowni projektowej, to klimat wnętrz, atmosfera, nastrój…Najważniejsze aby wszystkie te elementy były kompatybilne z Klientem, czy raczej wynikały z jego potrzeb estetycznych i funkcjonalnych. To własnie rozumiem pod pojęciem luksus. To holistyczne zaspokojenie potrzeb (względem wnętrz);) mojego Klienta:)

Co warto wiedzieć o projekcie:

  1. Wyburzanie ścian w starej kamienicy to nie jest prosta sprawa, nawet jeśli są to tylko działowe ściany (a nie nośne). Tu zadanie ułatwił nam developer, ponieważ apartament który projektowałam mieści się w starej kamienicy, prawie zabytkowej, deweloper w 1 kolejności wyburzył całe wnętrze obiektu, następnie na nowo wylał stropy i postawił ściany. Mi pozostało jedynie podzielić przestrzeń na pomieszczenia względem wytycznych Klientów.
  2. „Sky is the limit”, to usłyszałam od swoich Kanadyjskich Klientów po rozmowie na temat budżetu:) Dobierając materiały nie byłam więc ograniczona budżetem stąd też materiały z wysokiej półki takie jak tapeta Cole&Son w małpki, olbrzymia ściana ze stali i szkła dzieląca sypialnię z łazienką, naturalny marmur na podłodze i umywalki wykonane również z tego materiału. Złote baterie Axor, prawdziwa gipsowa sztukateria na suficie wykonana przez lokalnego rzemieślnika. Uff jest tego jeszcze sporo. Lubimy dobry design i uwielbiamy dopracowane w detalu projekty.
  3. Zapropjektowana sztukateria na suficie nawiązuje do fasady budynku. 
  4. Cegła widoczna na wizualizacjach jest oryginalną częścią tego obiektu, która przetrwała remont dewelopera.