FUNDAMENT TWOJEGO DOMU TO TY

Co Cie kręci? co Cię inspiruje?
To ważne pytania które warto zadać sobie zanim przystąpisz do planowania swoich wnętrz, czy wyboru architekta wnętrz.

Zadanie tego podstawowego pytania, to klucz do poznania siebie. Zgłębienie tego co sprawia, że proza życia odchodzi na bok, to początek znalezienia swojej drogi do częstszego wykonywania działań które Cię inspirują i pobudzają.

Uwielbiam biegać. Niekoniecznie dla zdrowia raczej dla tego momentu, kiedy obie nogi są w powietrzu. Ten ułamek sekundy kiedy lecę:) To mnie kręci. Nie potrafię medytować w pozycji lotosu i nudzi mnie joga… Uwielbiam jednak bezmyślnie patrzeć na przyrodę. Na wierzbę której korona faluje na wietrze niczym wielki stwór…lubię rzeczy z historią, jestem sentymentalna. Czemu o tym piszę?

Widzisz dopiero w tzw „średnim wieku” zaczęłam myśleć o tym co lubię, zadawać sobie pytania. A było to chwilę przed tym jak z mężem kupiliśmy działkę pod budowę domu. Potem zaprojektowaliśmy go i to miejsce to jest dla nas spokojem, bezpieczeństwem, radością prozaicznych chwil, jak wspólna zabawa, gotowania, a nawet sprzątanie.

Sądzę, że gdybym na początku naszej drogi nie zadała sobie tych prostych pytań moglibyśmy popełnić straszny błąd. Tworząc np modny dom, dom dla oka gości, dom usytuowany w miejscu dalekim od szumiących lasów i pachnących łąk…

Dobrze oderwać się od kieratu obowiązków i pomiędzy dowożeniem dzieci do przedszkola, na basen, angielski, między praca, zakupami, sprzątaniem domu, a i gotowaniem (zapomniałabym), znaleźć czas dla siebie. Na patrzenie się w przestrzeń zanim przystąpisz do dużego przedsięwzięcia.

Ups. Przypadkiem odpisałam Ci mój plan dnia, Twój jak sądzę może być podobny, dlatego jeśli mogę coś podpowiedzieć przed budową domu, przed kupnem działki, aranżacja swojego mieszkania: zadaj sobie fundamentalne pytanie -co lubisz?

Czemu o tym piszę? Od wielu lat spotykam sie z Klientami dla których planuję przestrzeń w której spędzają 70% czasu w swoim życiu. Dom w którym śpią (to już prawie 50%), relaksują się, przyjmują gości, etc. Nie uwierzysz jak często dochodzimy do momentu, w którym słyszę zdanie:

„wnętrza zaprojektowane są super, wszystko super, tylko Ci sąsiedzi tak blisko…”

„Chciałoby się pójść pobiegać ale nawet chodników tu nie ma”

Lub z całkiem innej strony. „Następnym razem wybraliśmy działkę bliżej miasta, wszędzie stąd daleko, do pracy jedziemy godzinę…”

Podsumowując jeśli chcesz czuć się dobrze w przestrzeni w której spędzisz większość swojego czasu, zrelaksuj się i pomyśl co tak naprawdę sprawia Ci przyjemność?