PROJEKT OD A DO Z

 1. MATERIAŁY OD CIEBIE
  W pierwszej kolejności proszę o materiały dotyczące obiektu-rzuty z góry, projekt od dewelopera, lub odręczny rys. z zaznaczonymi najważniejszymi wymiarami. Mile widziany jest również Twój opis czego oczekujesz od projektowanych przestrzeni funkcjonalnie i to jaki lubisz klimat we wnętrzach.
 2. WYCENA
  Na podstawie wysłanych przez Ciebie materiałów przygotowuję propozycję wyceny (w której skład wchodzi również harmonogram moich prac).
 3. PIERWSZE SPOTKANIE
  Po zaakceptowaniu wstępnej wyceny spotykamy się w celu omówienia szczegółowo wszystkich stref domu/lokalu/inwestycji. Twoich upodobań i potrzeb. (Jeżeli w grę wchodzi współpraca zdalna, czyli głównie z osobami z poza Polski, Berlina, Szczecina i okolic, wówczas spotkanie może odbyć się przez skape,na teams lub w formie telefonicznej konferencji).
 4. FORMALNOŚCI
  Po spotkaniu przygotowuję umowę i po podpisaniu obu stron przystępuję do pracy nad koncepcją architektury Twoich wnętrz.
 5. WSTĘPNA KONCEPCJA
  W jej skład wchodzi cała masa zdjęć z inspiracjami, klimatem jaki chciałabym uzyskać, rozwiązaniami jakie widziałabym u Ciebie w domu/mieszkaniu/apartamencie. Dodatkowo przedstawiam sugerowane rozwiązania w formie zdjęć z modelu 3d. Całość przedstawiona jest w klarownej teczce. Czas przygotowania takiego materiału zależy od zakresu moich prac.
 6. DRUGIE SPOTKANIE
  Kolejna konsultacja to prezentacja wstępnej koncepcji, która ma stanowić dla nas bazę do rozmowy. Rozwiązania które prezentuję (często kilka dla jednego pomieszczenia) mają być pretekstem do rozmowy i pokazaniem w jaki sposób można rozegrać pewne problemy wizualne i funkcjonalne. Po takim spotkaniu dajemy sobie kilka dni, żeby sprawę przemyśleć. Podczas spotkania prowadzimy luźną rozmowę i nie musimy podejmować od razu żadnych decyzji. Zwykle czekam kilka dni na Twoje wnioski, uwagi, w którym kierunku ma dalej zmierzać nasz projekt.
 7. WIZUALIZACJE
  Na podstawie naszych rozmów i Twoich uwag wprowadzam zmiany w koncepcji i dopracowuję detale takie jak faktury tkanin, drewna, kamienia, dobór finalnych materiałów takich jak lampy, meble, rośliny, itd. Na tej podstawie przygotowuje dla Ciebie wizualizacje, które pomogą w przedstawieniu przyszłych wnętrz w możliwie realistyczny sposób.
 8. EWENTUALNE POPRAWKI WIZUALIZACJI
  Bardzo rzadko się to zdarza, ale bywa tak, że dopiero na wizualizacjach widzimy, że jednak coś trzeba przesunąć, dodać lub ująć i wtedy przygotowuję poprawki wizualizacji-ilość tur poprawek określamy na początku w umowie-jest to sprawa indywidualna, ale zwykle w umowie widnieje zapis o 2 turach poprawek do wizualizacji.
 9. FINALNY PROJEKT ARCHITEKTURY WNĘTRZ
  Po zaakceptowaniu przez Ciebie ostatecznej wersji wizualizacji przystępuję do wykonania opracowania technicznego projektu. W jego skład wchodzi:
  • układ gniazdek i włączników elektrycznych,
  • rozrysowane są wraz z wymiarami meble wykonywane na wymiar, czyli wszelkiego rodzaju zabudowy takie jak kuchnie, garderoby, specjalistyczne meble.
  • podłączenia lamp, układy ewentualnych sztukaterii, boazerii, wszelkich detali schodów, itd,
  • kłady ścian
  • przekroje
  • rzuty z góry
  • rzuty sufitu
  • zaznaczone na projekcie kolorystyki, układu ewentualnej mozaiki/kafli/cegieł, tak by wykonawca nie miał wątpliwości jak działać.

   Wszystko to w formie teczki gdzie klarownie według spisu treści mamy wykonane wszystkie rysunki w skali i dodatkowo listę z sugerowanymi i materiałami wraz z ich ilością potrzebną do zamówienia i wyznaczonymi sugerowanymi sklepami, gdzie można je będzie kupić/zamówić.
 10. DLA KOGO JEST TEN WARIANT ?
  • Projektowanie wnętrz swojego domu może być wspaniałą przygodą i spełnieniem marzeń o pięknej i funkcjonalnej przestrzeni do mieszkania. Samemu jednak jest niezwykle ciężko dobrać wszystkie elementy i połączyć je tak by tworzyły spójną i praktyczną całość. Dlatego przygotowała pakiet który stanowi stelaż działań od momentu rozpoczęcia budowy i przekazania teczki projektowej budowlańcom, przez kupno wszystkich elementów z listy zakupów, aż do momentu zakończenia całości i układania dodatków/roślin obrazów w zaplanowanych miejscach.
  • Ten plan polecam Klientom, którzy chcą powierzyć zaprojektowanie swojej przestrzeni od początku do końca.